ÜRÜNLER
Dünya çapında 20'den fazla yan kuruluş ve ortakla kapsamlı küresel pazar bilgisine ve ürün sertifikalarına sahip olan Teckentrup, tüm ürünlerini Çevresel Ürün Beyan Standardına (EPD) göre sertifikalandırmıştır. Aynı zamanda ISO 14001 (çevre), ISO 45001 (iş güvenliği ve sağlığı), ISO 50001 (enerji) uyarınca entegre yönetim sistemi sertifikasyonuna sahiptir.

80 yılı aşkın tecrübesi ile Teckentrup, yenilikçi teknoloji ile en yüksek kalitede sunduğu özel nitelikte yangın kapıları, endüstriyel kapılar ve garaj kapılarını Almanya’da üretmektedir.

 

TECKENTRUP ENDÜSTRİYEL KAPILAR

Büyük depolarda, endüstriyel tesislerde veya üretim tesislerinde kullanılan kapılarda en önemli konu; uzun süreli işlevselliktir. Bu gibi tesislerdeki kapılar genellikle karmaşık üretim veya lojistik süreçleriyle bağlantılıdır ve kesintiye uğraması önemli maliyetlere neden olabilir. 

İzolasyonlu hızlı sarmal kapılar seksiyonel kapılara göre kanatların dönme aralığı için daha az alan gerektirir. Profillerin özel geometrisi, panjurun küçük bir açı çapına sahip olmasını sağlar ve dolayısıyla lentoda minimum yer gereksinimi yaratır.

16 metre genişliklere kadar inşa edilebilen sarmal kapılar yüksek hızları sayesinde örneğin, forkliftlerin hızla geçmesine ve enerji kayıplarını azaltmasına olanak tanır.

Ayrıca Teckentrup endüstriyel kapı ürün yelpazesinde endüstriyel tesislerde büyük hollerde yangın bölümlerini ayırmak için kullanılan yangına dayanıklı endüstriyel tip sürgülü kapılar da mevcuttur.

 

TECKENTRUP ÖZEL AMAÇLI KAPILAR

Yangına dayanıklı kapılar ve dumandan korunma kapıları özellikle kamu binalarında sıklıkla kullanılmaktadır. 

Hırsızlığa karşı dayanıklı güvenlik kapılarında farklı güvenlik sınıflarında mevcuttur. Güvenlik kapıları özellikle müstakil evlerin bodrum girişlerinde, şirket ve depo binalarında veya hastane ve karakollarda yaygındır. 

Ses geçirmez kapılar, düşük düzey gürültülü odaları, yüksek düzey gürültüye sahip mekânlardan ayırmak gereken her yerde (örneğin; ofislerde) kullanılır. Gürültüyü emen kapılar, hoş bir akustik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Hijyen ihtiyacının arttığı her yerde (laboratuvarlar, kimya sanayi, gıda sanayi) paslanmaz çelik kapılar kullanılmaktadır.