KURUMSAL

Yapı malzemeleri dünyasında, “Metal Kapı ve Pencere” sektörünün gelişimine öncülük yapıp öğrendiklerimizi paylaşarak paydaşlara özgü değerler geliştirmeye ve sunmaya çabalıyoruz.

Yurtiçi ve uluslararası partnerlerimizle ile birlikte oluşturduğumuz İkonalite evreni bizi farklı kılan en önemli unsurdur. “Güç katarak güçlenmek” mottosu ile karşılıklı bilgi ve deneyimlerimizi partnerlerimizle paylaşıyor, pazar ve müşteri geliştirerek ağımızın gücünü artırıyoruz.

Mal alıp satmanın işimizin "görünen" tarafı olduğunu ancak bununla sınırlı olmadığını ispat ettikçe de işimizden daha çok keyif alıyoruz.

Bu sayede başta "Otomatik ve Yangına Dayanıklı Kapılar" olmak üzere "Özel Nitelikli Kapı ve Akıllı Geçiş Sistemleri" dünyasında örnek alınmaya devam ederek akıllara ilk gelen firma olmayı sürdürüyoruz.

 

"ÖNCÜLÜK YAPMAK" DEMİŞKEN;

 •  1999 – 2000 yıllarında yurtiçi pazarda ilk otomatik kapı üretim tesisi yatırımını gerçekleştirmiş firmalardan biriyiz.


 

 •  2007 yılını "eğitim ve standardizasyon yılı" ilan etmiş ve bir dönüşüm başlatmıştık. Sözgelimi; o yıllarda neredeyse hiç bilinmeyen "yangın kapıları montajı" işini öğrenmek için İngiltere'den özel olarak Dr. Kevin Towler'ı davet etmiştik.

 

 •  2007 – 2012 yılları arasında sektörde bir ilk olarak PMI müfredatı doğrultusunda Proje Yönetimi eğitimleri aldık ve almaya devam ediyoruz.

 

 •  2007 yılından bu yana otomatik kapılar konusunda yılda 500 adam x saat eğitim gerçekleştirdik ve halen sürdürüyoruz.

 

 •  Henüz İSG kanunu dahi yayınlanmamışken OHSAS belgesini sektörümüzde alan ilk firmalardan biri olduk. 2021 yılında yine ilkler arasında yer alarak ISO 45001 belgemizi aldık.

 

 •  Bunların da ötesinde, kurumsal gelişim kaynaklarımızı özel* çözüm ortaklarımıza açıyor; sadece teknik taraflarda değil, kurumsal gelişim tarafında da birbirimizi destekliyoruz.

 

“İKONALİTE Güven Standardı”

Sürekli gelişim yolculuğu içinde, gücünü evrensel standartlardan alan, hepimizi bir arada tutabilecek bize özel değerlerin toplamı olan çalışma ilkelerimizin özüdür.

KALİTE, İNSAN KAYNAKLARI, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKALARIMIZ

 1. Müşterilerimizin değişmez kapı otomasyon noktası olmak için yaşayan bir “Kalite Yönetim Sistemi” gerektiğini biliriz.
 2. Yurtiçi ve yurtdışı pazarımızı ve müşterilerimizi tanıyarak ve ihtiyaçlarına odaklanarak ürünlerimizi sürekli geliştiririz.
 3. Hizmetlerimizle fark yaratırız.
 4. Sürekli eğitimler ve projelerle birikimlerimizi artırırız.
 5. Tedarikçilerimiz ile yürüttüğümüz iş birliklerinde karşılıklı kazanç gözetiriz.                 
 6. İş yaparken aldığımız koruyucu aksiyonların ve kurallara uymanın işimizin kalitesine, sürekliliğine ve kazancımıza yansıyacağını biliriz.
 7. Birlikte bakarak tehlikeleri önceden fark edip koruyucu aksiyonlar almanın yanı sıra fırsatları da etkin şekilde yönetiriz.
 8. İş yaparken kendi sağlığımızın olduğu kadar etrafımızdakilerin de sağlığına dikkat ederiz.
 9. Tehlikeli iş yaptığımızın farkındayız. Risklerimizi kabul edilebilir seviyede tutarız.
 10. Ulusal ve uluslararası yasalara ve ürün standartlarına uyuyor olmanın verdiği huzur ve güven duygusunu severiz.
 11. Çalışan memnuniyeti ve kurumsal fayda dengesini gözettiğimizde müşteri memnuniyetinin de artacağını biliriz.

Kalite, İSG, Çevre ve Enerji bilincini başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza yaygınlaştırmayı, gerek “kalite” gerekse “iş sağlığı ve güvenliği” yönetim sistemlerimizin koşullarına, yasal koşulları da kapsayacak şekilde eksiksiz olarak uymayı ve sürekli gelişimin sağlanması adına projeler üretmeyi hedefliyor ve bu yolda atılacak adımlar için gereken kaynakları sağlamayı taahhüt ediyoruz.